OSP  Osiecznica Ochotnicza Straż Pożarna Osiecznica
 Osiecznica

409[D]31 GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1326

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy posiadający zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów i 200 litrów środka pianotwórczego, na jego wyposażeniu znajduję się podstawowy sprzęt armatury wodnej,pilarki spalinowe, sprzęt łącznościowy, agregat prądotwórczy, turbowentylator oddymiający, motopompa pływająca Niagara, motopompa szlamowa, podstawowy sprzęt do ratownictwa medycznego: torba PSP R1, deska ortopedyczna, szyny kramera defibrylator AED . Sprzęt do ratownictwa technicznego: nożyce hydrauliczne Holmatro, podpory stabilizacyjne, pachołki ostrzegawcze, dyski sygnalizacyjne, sorbent. Aparaty powietrzne MSA Auer, pirometr, kamera termowizyjna, detektor wielogazowy, wyposażenie osobiste strażaka, drabina D10W, drabina teleskopowa i wiele innego sprzętu potrzebnego w działaniach.

409[D]32 GBM 3/8 STAR 266

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy posiadający zbiornik wodny o pojemności 3000 litrów, motopompe Tohatsu, motopompe szlamową, podstawową armaturę wodną, pilarkę spalinową, sprzęt łącznościowy, wyposażenie osobiste strażaka i wiele innego sprzętu potrzebnego w działaniach.

ŁADOWARKI/PROSTOWNIKI BOSCH C7

Nasze samochody w remizie są pod ciągłym tzw. inteligentnym ładowaniem, profesjonalnymi w pełni automatycznymi ładowarkami Bosch C7.

KAMERA TERMOWIZYJNA SEEK

Seek Thermal Reveal XR to niezwykle precyzyjna i łatwa w obsłudze kamera termowizyjna przeznaczona do detekcji dalekiego zasięgu. Wykorzystując sprawdzoną technologię wojskową łączy zaawansowane możliwości obrazowania termicznego i oświetlenia LED o mocy aż 300 lumenów w jednym, trwałym urządzeniu przenośnym. Posiada precyzyjny czujnik Thermal Sensor 206x156 oraz 20-stopniowe pole widzenia. Wykrywa temperatury w zakresie od -40°C do +330°C. Wersja XR (Extra Range) wykrywa ciepło z wyjątkowo dużej odległości, w zasięgu od kilku centymetrów do nawet 275 m. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom jest bardzo poręczna. Urządzenie sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Działa zarówno w dzień, jak i w nocy.

DETEKTOR WIELOGAZOWY Dräger X-am 2500

Dräger X-am 2500 został specjalnie opracowany do użytku w ochronie osób. Urządzenie do wykrywania 1-4 gazów niezawodnie mierzy palne gazy i opary oraz O2, CO, NO2, SO2 i H2S. Niezawodna i dojrzała technika pomiarowa, czujniki o długiej żywotności i łatwa obsługa zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niskie koszty eksploatacji.

Defibrylator Samaritan PAD 350 P

Samaritan PAD 350 P to poręczny, lekki, zewnętrzny, publiczny defibrylator AED. Urządzenie analizuje rytm serca i podaje impuls defibrylacyjny, pozwalając przywrócić prawidłowy rytm serca u osoby poszkodowanej. Za pomocą trzech prostych symboli i poleceń przeprowadza nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Stworzony z myślą o powszechnym dostępie do defibrylacji, pozwala na przeprowadzenie całego procesu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.
Najcześciej czytane na naszej stronie